Keri sisuni

Blazor

Blazor on ASP.NET Core põhine veebiraamistik, mille abil saame luua WebAssembly rakendusi. WebAssembly on nagu JavaScripti assembler. Sellesse formaati kompileeritakse JavaScripti failid enne kui brauser JavaScripti koodi käivitab. Brauseri JavaScripti mootoril on käivitatava JavaScripti optimeerimiseks ja kompileerimiseks aega väga vähe, sest külastajad viitsivad tänase seisuga oodata lehe avanemist keskmiselt kolm sekundit.

Blazori rakenduste juures on meil see eelis, et kompileerimiseks on aega piisavalt, et toota hea ja kiire WebAssembly kood. JavaScripti asemel on meil ASP.NET Core Razor Pages ja C#, mis kompileeritakse otse WebAssembly formaati. Kui juba ASP.NET Core ja C# tuttavad on, siis saame Blazori abil kirjutada brauseris jooksvaid programme meile tuttavate vahenditega. Kus Blazoril komponentidest puudu jääb, siis saame alati kasutada JavaScripti komponente ning panna need vajadusel suhtlema Blazoriga.

Ühe keerukuse oskab Blazor meie teelt veel viia - suhtlus serveriga. Me saame ehitada sellised brauseri rakendused, mis suhtlevad andmebaasiga ja kasutavad kõiki .NET raamistiku võimalusi, sest osa koodist jookseb serveris, kus meil on täiesti vabad käed tegutsemiseks.

Kuidas töötab Blazori rakendus

Harjutus

Harjutuse eesmärgiks on tutvustada Blazori hübriidrakendust, mille kasutusliidese osa jookseb brauseris ning sündmuseid töödeldakse serveris.

  • Kogu harjutus asub ühel lehel
  • Loe teksti rahulikult ja mõttega
  • Süvene programmi koodi ja tee selgeks kuidas see töötab
  • Ära kiirusta, ole hoolikas - iga pisemgi lohakusviga lõpeb probleemidega
  • Kui hätta jääd, siis küsi õpetajalt abi

Juhendid